EN
Je toho viac

Veľká letná grilovačka s produktmi od HSH

Leto má rád takmer každý. Neodmysliteľne k nemu patrí aj grilovačka. Ideálne, ak nie je iba jedna a je priam kráľovská! Grilovať sa dá predsa na rôzne spôsoby – je len na vás, čo preferujete. Prekvapte celú svoju rodinu šťavnatými, chutnými špecialitami z grilu s produktmi od HSH.

Ešte pred tým, než sa pustíte do príprav, spoločne si pripomenieme, na čo by ste pred grilovaním a počas neho nemali zabudnúť. Nechceme predsa, aby vás niečo negatívne zaskočilo.

Základné prikázania skvelej letnej grilovačky:

 • Vyberajte si chutné, čerstvé, kvalitné a ideálne slovenské výrobky. Odporúčame vám navštíviť produktové predajne HSH, kde vám milé pani predavačky vždy s radosťou a úsmevom poradia.
 • Grilovacie menu si vymyslite vopred. Počas príprav vás potom nič nezaskočí. Prihliadajte na všetkých svojich hostí. Dbajte na to, aby ste ulahodili nielen dospelým, ale napríklad aj najmenším stravníkom. Nezabudnite na svieže letné drinky, ktoré vašu grilovačku môžu posunúť o level vyššie.
 • Dbajte na čistotu. Gril by mal byť čistý. To je azda samozrejmosť.
 • Poruke majte vždy vhodné grilovacie pomôcky. Všetko, čo môžete počas grilovačky potrebovať, si pripravte vopred. Nechcete predsa splašení behať po dome a hľadať kliešte na otáčanie mäsa.
 • Buďte trpezliví. Každá surovina na gril má svoj čas prípravy. Snažte sa mäso z grilu neponúkať nedopečené, ale ani vysušené. Prax z vás robí majstrov. Preto aj po viacerých pokusoch neváhajte a učte sa z vlastných chýb a skúseností.
 • Nemusíte sa báť vyskúšať marinádu „nasucho“, ktorá je tvorená iba vhodnou kombináciou korenia. Do mäsa sa zľahka votrie a pri grilovaní vytvorí príjemnú kôrku. Zároveň tak obmedzíte nežiaduce odkvapkávanie tekutín na rošt a do ohňa.

Náš tip:
Aktuálne sa v gastronómii rozmohol trend tzv. trhaného mäsa. Nájdete ho ako súčasť burgerov alebo v iných typoch jedál rýchleho občerstvenia. Pripraviť si ho však môžete aj doma, a to napríklad i z Kuraťa Kráľovského. Postačí, že si Kura Kráľovské ugrilujete v celku alebo prípadne klasicky upečiete v celku v rúre. Ak je kura prepečené, jeho mäso natrháte pomocou vidličky na jemné kusy. Do výpeku môžete následne pridať kúsok masla, bylinky a korenie. Natrhané mäso môžete jemne preliať výpekom a naplniť napríklad do čerstvých bagetiek. K takémuto jedlu sa perfektne hodí aj po domácky pripravené tzatziki. Nepoznáme omáčku, ktorá by sa k letu hodila viac.

Grilovať sa dá čokoľvek. Nemusíte mať na tanieri stále iba jeden druh mäsa a tri druhy omáčok. Pustiť sa môžete aj do grilovaného ovocia, samozrejmosťou je grilovaná zelenina alebo syry. Dopriať si však môžete aj klobásky alebo napríklad i celé grilované kura. Buďte odvážni a inšpirujte sa.

Tieto produkty by ste určite mali počas letnej grilovačky vyskúšať:

 • Slimáčik grill klobása so syrom alebo Slimáčik grill klobása pikant: Ak sa vám nechce robiť priveľké prípravy na grilovačku, poradíme vám šikovný trik. Nájdite si najbližšiu produktovú predajňu HSH a vyberte si v nej grilovacie slimáčiky. Kvalitné mäso sa v nich snúbi s kvalitnými koreninami. Práve preto už nebudete musieť vymýšľať žiadne marinády ani omáčky. Ak chcete niečo naozaj chutné, kvalitné a slovenské, vyskúšajte obe variácie slimáčikov. Dokúpte alebo si svojpomocne pripravte kváskový chlebík, nech sa vaši známi a celá rodina zalizujú.
 • Kráľovské kuracie krídla: Výborná variácia chuťovky, ktorá vďaka rôznorodosti marinád môže byť každou grilovačkou iná. Pripravte si napríklad pivnú alebo medovú marinádu. Krídelká po upečení posypte čerstvými bylinkami alebo čiernymi sezamovými semiačkami. Vychutnajte si jednoduché stolovanie a občerstvenie vlastnými rukami. Nech je pre vás jedlo skutočne príjemným zážitkom.
 • Grill klobása so syrom: Voňavá grilovacia klobása so syrom, ktorej chuť vás očarí. Doplňte ju čerstvou bagetkou jemne opečenou na grile a potretou napríklad bylinkovým maslom. Pozvite aj susedov a doprajte im zážitok z chutnej klobásy s vysokým podielom hydinového mäsa doplneného o syr.
 • Klobása Čertica: Pikantné tóny klobásky si obľúbia všetci. Odvážte sa pripraviť si ju na grile. Budete mať zážitok ako počas rôznych túr, ktoré zvyknú byť ukončené veľkou opekačkou. Urobte si ju priamo v záhrade a vychutnajte si pomalé letné večery.
 • Kura Kráľovské: Pripravte kráľovský pokrm vašej letnej grilovačky – Kura Kráľovské v celku. Máte rešpekt pred grilovaním celého kuraťa? Vaše obavy sú zbytočné. Vyskúšajte grilovanie celého kuraťa na grilovacom podstavci, ktorý vám zaručí výborný výsledný efekt. Kura Kráľovské je tou najlepšou z možností. Pochádza zwelfare chovu, v rámci ktorého je minimalizovaný stres, garantované sú dobré životné podmienky pre kurence, ako aj prosperita a pohoda. Toto všetko sa odzrkadľuje na kvalitnej a výnimočnej chuti mäsa, ktoré by ste jednoznačne mali ochutnať. K pečenému kuraťu v celku sa výborne hodí aj jemne pečená zelenina, napríklad z vašej záhrady. Neobmedzujte sa a vykúzlite šalát alebo grilovanú zeleninu z pokladov, ktoré práve poskytuje vaša záhradka. V konečnom dôsledku nezabúdajte na bylinky. Tých nikdy nie je dosť.

A čo najradšej grilujete vy? Máte obľúbené výrobky od firmy HSH? Pripravujete si všetko vopred alebo grilujete radi to, čo dala chladnička? Podeľte sa s nami o svoje zážitky a skúsenosti, sme zvedaví. Želáme vám vydarené leto, chutné grilovačky a dobrú chuť!